Tanzania
Safari & Zanzibar
Opplev det beste av Øst-Afrika med en eventyrlig reise som kombinerer storslått safari og avslappende dager på eksotiske Zanzibar. Turen starter med safari i Tarangire, Ngorongoro-krateret og Lake Manyara – tre av Tanzanias mest ikoniske nasjonalparker, kjent for sitt spektakulære dyreliv og naturskjønne landskap. Vi bor på komfortable lodger og nyter god mat i vakre omgivelser.
Etter uforglemmelige dager på savannen går reisen videre til paradisøya Zanzibar. Her bor vi på et femstjerners resort med all inclusive, og dagene fylles med sol, bading, snorkling og mulighet for spennende utflukter – som historiske Stone Town og havskilpaddene på Prison Island.
En komplett reise for deg som ønsker både eventyr og avslapning – alt trygt og godt tilrettelagt.
Turen kan gjennomføres hele året!

DAG-FOR-DAG PROGRAM
Dag 1:
Avreise fra Oslo
Dag 2:
Velkommen til Tanzania!
Ankomst Kilimanjaro internasjonale flyplass. Dere blir hentet og kjørt til hotellet i Arusha (ca. 45 minutters kjøring). Etter en lang reise er det godt å slappe av ved bassengkanten og nyte de rolige omgivelsene.
Middag og overnatting på hotell i Arusha.
Dag 3:
Safari i Tarangire nasjonalpark
Tidlig om morgenen blir dere hentet av vår safariguide og kjørt til Tarangire nasjonalpark. Parken er kjent for sitt rike dyreliv – særlig store elefantflokker, samt sjiraffer, sebraer og løver.
Lunsj serveres inne i parken.
Middag og overnatting på Escarpment Luxury Lodge, med vakker utsikt over Lake Manyara – kjent for sine rosa flamingoer.


Dag 4:
Safari i Ngorongoro-krateret
I dag går turen til det spektakulære Ngorongoro-krateret – ofte kalt paradisets hage. Krateret er hjem for de fleste dyrearter man finner på den afrikanske savannen, inkludert «The Big Five». Sjansen er stor for å se både løver, neshorn, bøfler, elefanter og leoparder, samt en rekke andre fascinerende dyr.
Lunsj nytes i krateret med naturen tett på.
På ettermiddagen returnerer dere til Escarpment Luxury Lodge ved Lake Manyara.
Middag og overnatting.


Dag 5:
Safari i Lake Manyara nasjonalpark – retur til Arusha
Etter frokost går turen til Lake Manyara nasjonalpark, kjent for sine frodige skoger, mange elefanter og elegante sjiraffer. Med litt flaks kan dere også få øye på parkens berømte treklatrende løver.
Lunsj nytes som piknik (lunsjboks) inne i parken.
Etter endt safari kjører dere tilbake til Arusha. På vei tilbake kan dere, om ønskelig, stoppe ved et masaai-marked for å se på lokalt håndverk og suvenirer.
Middag og overnatting på hotell i Arusha.

Dag 6:
Fra safari til paradis – Zanzibar
Tidlig om morgenen blir dere hentet på hotellet og kjørt til Kilimanjaro internasjonale flyplass. Derfra tar dere en kort flytur (ca. 1 time) til den eksotiske øya Zanzibar.
Zanzibar bærer preg av sin rike, mangfoldige historie, med innflytelse fra arabisk, afrikansk og europeisk kultur. Her venter late dager med bading, soling og snorkling i krystallklart vann. Det anbefales også å utforske Stone Town – den sjarmerende gamlebyen med sine smale gater, historiske bygninger og fargerike markeder. En utflukt til Prison Island, kjent for sine store havskilpadder, er også vel verdt et besøk.
Dere bor på det femstjerners hotellet Karafuu Beach Resort & Spa, med all inclusive under hele oppholdet.
Dag 7:
Zanzibar – avslapning og nytelse
Bading og slaraffenliv på Zanzibar.

Dag 8:
Zanzibar – avslapning og nytelse
Bading og slaraffenliv på Zanzibar.
Dag 9:
Zanzibar – avslapning og nytelse
Bading og slaraffenliv på Zanzibar.

Zanzibar – avslapning og nytelse
Bading og slaraffenliv på Zanzibar.
Dag 11:
Denne dagen starter hjemreisen.
Dag 12:
Pris: kr 45 500,- per person
* i juli og august må man påregne et pristillegg på ca. 5 000 kr per person, grunnet høyere flypriser i sommersesongen.
Kontakt og påmelding:
Klikk her for kontakt/påmelding
Ved påmelding betales et depositum på kr 3 500,-.
For mer informasjon, ta kontakt med:
Høyfjellspesialisten
Telefon Marit: 478 63 522
Telefon Monica: 456 63 939
Nb. Turen kan bli gjennomført med små endringer.
Info om turen:
Prisen inkluderer:
• Flyreise Oslo – Kilimanjaro / Zanzibar – Oslo
• Hotellopphold i Arusha med full pensjon
• Safari i Tarangire, Lake Manyara og Ngorongoro med full pensjon
• Privat jeep, sjåfør/guide og all transport i henhold til program
• Alle nasjonalparkavgifter
• Transport til/fra flyplasser
• Innenriksfly fra Kilimanjaro til Zanzibar
• Transport til østkysten på Zanzibar
• 5 netter på Karafuu Beach Resort & Spa med All Inclusive
• Transport tilbake til flyplassen på avreisedagen
Ikke inkludert i prisen:
• Vaksiner (anbefales i god tid før avreise)
• Visum til Tanzania (USD 50 per person – kjøpes ved ankomst)
• Obligatorisk reiseforsikring for Zanzibar:
-USD 44 per voksen
-USD 22 per barn (13–17 år)
(Betales ved ankomst til Zanzibar flyplass, kan ikke forhåndsbetales)
• Turistavgift på Zanzibar:
-USD 5 per person per natt
(Betales direkte til hotellet – kan ikke forhåndsbetales)
VELKOMMEN TIL EN UFORGLEMMELIG AFRIKA-TUR!
Vaksinasjon: For vaksiner som er anbefales, ta kontakt med vaksinasjonskontor minst to måneder før avreise. Se
På https://www.reisemedisin.no/ finner du nyttige reiseråd.
REISEVILKÅR for Afrika-tur
1. Bestilling.
Bestillingen omfatter de ytelser som er avtalt mellom arrangøren og den reisende. Eventuelle senere avvik skal bekreftes skriftlig av arrangøren.
2. Betaling.
Ved bestilling betales et depositum på kr 3.500,-. Bestillingen er bindende for kjøperen når depositum er betalt. Kjøperen aksepterer ved bestilling. Reisearrangøren blir først bundet 1 uke etter at depositum er mottatt. Restbeløpet for reisen skal betales senest 60 dager før avreisen. Ved bestilling senere enn 60 dager før avreise, skal hele reisens pris betales umiddelbart ved bekreftelse av plass. Det taes forbehold om valuta/prisendringer. Mislighold av betalingsbetingelsene ansees som annullering, og plassene kan bli solgt uten at varsel blir gitt.
Obs.: "Sosialantropolog Marit Andreassen Konsulenttjenester" opptrer som formidler mellom kunden på den ene siden og flyselskap, lokale agenter og hoteller på den andre siden. Således kan ikke arrangøren holdes ansvarlig for forsinkelser/innstillinger eller utgifter ved uhell, skader eller tyveri. Ved uforutsette hendinger eller "force majoure" kan det bli aktuelt å foreta programendringer f. eks. omlegging av reiserute, bytte av transportmiddel, overnattingssted, o.l. Arrangøren kan heller ikke påta seg ansvar for skader eller sykdom som den reisende måtte pådra seg under/etter reisen, - heller ikke for skadet/tapt bagasje eller verdisaker, men vil yte all den hjelp som er mulig ut fra omstendighetene.
3. Reise/sykeforsikring og avbestillingsbeskyttelse Den reisende må selv sørge for reise/sykeforsikring og evt. avbestillingsbeskyttelse. Avbestillingsbeskyttelsen ligger ofte i reiseforsikringen. Avbestillingsbeskyttelsen må gjelde fra reisen blir bestilt. Mangler
Det foreligger en mangel ved reisen dersom den reisende ikke har mottatt de ytelser som inngår i reisen ifølge arrangørens program.
Følgende regnes dog ikke som mangler: flyforsinkelser, naturkatastrofer, arbeidskonflikter, strømbrudd og tilsvarende forhold som arrangøren ikke er herre over (Force majeure).
Arrangøren kan avlyse dersom:
I. det ikke melder seg nok reisende til turen. Evt. Avlysning fra arrangøren må skje senest 14 dager før avreise. II. forhold arrangøren ikke er herre over, så som for eksempel krig, som gjør det utilrådelig å gjennomføre reisen.
Når en reise avlyses, har den reisende krav på full tilbakebetaling av reisens pris.
Utover dette kan den reisende ikke gjøre krav gjeldende.
5. Forbehold om endringer og feil i beskrivelsen
Alle opplysninger gis med forbehold om endringer av valutakurser, priser, avreisetider og hoteller som kan inntreffe etter at reisen er bekreftet. Det tas også forbehold om eventuelle trykkfeil, eller at programmet kan bli gjennomført i motsatt rekkefølge eller med andre variasjoner som ikke endrer turens karakter.
6. Tvister og klager
Dersom det mellom arrangør og kjøper oppstår tvister som ikke kan løses i minnelighet, kan kjøperen bringe saken inn for Forbrukerrådet innen 2 uker etter at svar fra arrangøren foreligger og denne har opplyst om fristen. Klage over mangler i forbindelse med overnattingssteder og maten m.v. må fremsettes straks overfor reiseleder eller direkte til overnattingsstedet/restauranten.